KONUT KREDİSİ HESAPLAMA ARACI

 

Konut Kredisi Haberleri için tıklayınız...

Konut kredisi almak için başvuru yapmadan önce, almayı düşündüğünüz ev için bütçenize göre, ödeme tarihleri içerisinde ne kadar para ayırabileceğinizi iyi hesaplamalısınız. Aklınızdan şunu çıkarmayın: ’’ Konut kredisi için vade süresi ne kadar uzarsa ödeyeceğiniz faiz oranı da artacaktır!’’ Bu detayı göz önünde bulundurursanız, bütçeniz dahilinde gereğinden fazla faiz ödememiş olursunuz. Bir diğer ayrıntı da aylık gelirinizin %40’ından fazlası için borçlanmamaktır. Konut kredisi hesaplama aracı bu konuda size en makul ödeme seçeneklerini sunmaktadır.

Ev alma hayali kuranların en çok tercih ettiği finansal destek arasında yer alan konut kredisi için, uygun faiz oranları hesaplandığında kârlı bir yatırıma imza atmış oluyorsunuz. En uygun konut kredisi hesaplama yöntemi sayesinde, alacağınız konut için gereğinden fazla para ödemeyerek ihtiyaç dahilinde harcamalarda bulunmuş oluyorsunuz. Bankalar kendi bünyesinde oluşturdukları sistemler aracılığı ile bu konuda müşterilerine konut kredisi hesaplama tekniklerini sunuyor. Kredi çekmek isteyen kişilerin en çok dikkat ettiği konular arasında; konut kredisi faiz oranları ve konut kredisi masrafları bulunmaktadır.

Konut Kredisinde Dosya Masraflarına Dikkat

Almayı düşündüğünüz konut kredisinde en önemli unsurlardan birisi de dosya masrafları olmaktadır. Bu masrafların hesaplanması esnasında, kredi dosya masrafı sabit tutarın üzerinden hesaplanabildiği gibi, aynı zamanda kredi tutarı üzerinden de hesaplanabilmektedir. Tercihen dosya masrafsız kredi seçtiğinizde bu defa konut kredisi faiz oranları için artma söz konusu olacağından, oldukça dikkatli davranmalı ve bu karşılaştırma için bankaların sunduğu konut kredisi hesaplama sisteminden yardım alınmalıdır.

Konut kredisi için ödemeyi planladığınız taksit tutarları anapara ve faizden oluşmaktadır. Kredi borcunuzu ödemek için belirleyeceğiniz vade ve tutar kredi taksit miktarınızı belirler ve hesaplamalar bu doğrultuda yapılır. Konut kredisi taleplerinden en çok tercih edilen ödeme seçeneği eşit taksitli ödeme planları olmaktadır.